قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه » مقالات » : درمان مشکلات پوستی ناحیه تناسلی

: درمان مشکلات پوستی ناحیه تناسلی

جراحی زیبایی واژن

پرسشها متداولی در خصوص مشکلات پوستی ناحیه تناسلی پرسیده می شود بر آن شدیم با آَماده کردن این مقاله بسياري از سوالات شما فرد ان عزیز را پاسخگو باشیم اما توجه به این نکته الزامی است که موارد پوستی دارای چندین هزار نوع است ما در این مقاله شایع ترین موارد پوستی ناحیه تولید مثل را بیان می کنیم .
زنان محترم بایستی توجه نمایند که مشکلات پوستی ناحیه تولید مثل شکل ظاهری شبیه به یکدیگر هستند جهت تشخیص این مریضی نیاز است که بیمار قطعا بوسیله پزشک معالجه گردد تا با معاینه بتوان نوع آن را تشخیص داد .
لازم به ذکر است که در بعضی از موارد نمی توان با معاینه هم نوع آن را تشخیص داد نیاز است قطعا نمونه برداری شود .
اصلاح التهابی :
درماتیت ارتباط ی حاوی آلرژیک و درماتیت تحریکی است که با علائمی شبیه آدم پوست همراه و خارش قرمزی همراه است ،اکثرا در زنان این بیماری به دلیل مصرف از کالاها بهداشتی رخ می دهد مصرف از اسانس های گیاهی و کاندوم می تواند یکی دیگر از عوامل درماتیت التهابی باشد .
جهت اصلاح این التهاب استروئیدهای موضعی ضعیف کمپرس آب سرد را می توان مصرف کرد .
این التهاب را باید جدی گرفت زیرا چنانچه این التهاب را جدی نگیریم سبب خارش مکرر شده پوست ناحیه تولید مثل رفته رفته بدتر شده در نتیجه ترشح و عفو نت ایجاد می شود .

اینترتریگو :
در نواحی پوست مرطوب پلاک مرطوبی دیده می شود که اینترتیگو نام دارد ، تشدید این پلاک بر تاثیر قارچ ها و باکتری ها دیده می شود .
اینترتریگو در نواحی زیر بغل ، چین های شکمی و کشاله ران دیده می شود .
اشخاصی که چاق بوده در نواحی با آب وهوای گرم زندگی می کنند بیشتر ازبقیه اشویِژگزینشه در معرض این بیماری قرار می گیرند .
اصلاح این بیماری را می توان با پماد نیستاتین ، قرار دادن موضع در معرض هوا ،استروئید محلول بازو بازبینی نمود .
نورودرماتیت
این بیماری بیشتر در نواحی لب بزرگ بخش پوست بیضه ایجاد می شود این عارضه با ضخیم شدن و خارش زیاد پوست همراه است .
گاهي از عوامل سبب تشدید این بیماری می شود شبیه اضطراب اشخاصی که به این مبتلا هستند تا میزان ممکن می بایست از اضطراب اجتناب نمایند زیرا یکی از عواملی که سبب تشدید این می شود ، اضطراب است .
دکتر لیلا خلیلی کارشناس زنان زایمان به بیماران عزیز توصیه می نماید هر چه سريع تر به بازبینی این بیماری بپردازند زیرا هر چه سريع تر از این بیماری بگذرد سبب تشدید آن بیشتر می شود سبب بازبینی مساله تر این مریضی می شود .

عوارض داروئی بیماری های پوستی ناحیه تولید مثل :
تذکر به این نکته الزامی است که اصلاح داروئی مریضی های پوستی تولید مثل اگر با مصرف بیش از اندازه دارو باشد سبب عوارض بدی در ناحیه کشاله ران است در برخي از موارد کل بدن را درگیر می نماید .
در این موارد می بایست مصرف دارو را قطع کرد ازبقیه روش های بازبینی ی مثل لیزر مونالیزا تاچ مصرف کرد ، در زمان ظهور عوارض داروئی با قطع مصرف دارو بازبینی حاصل می شود .
درماتیت سبوروئیک :
درماتیت سبوروئیک آلت تناسلی و کشاله ران زیاد شبیه به پسوریازیس است ، سبوره اکثرا ٌ در بخش داخلی ران قاعده آلت بخشه عانه ایجاد می شود .
پسوریازیس :
سطوح چین های بدن مثل چین باسن ، کشاله ران بیشتر ازبقیه نواحی بدن درگیر این بیماری می شوند .
این عارضه فاقد پوسته است و اکثرا ٌ به رنگ قرمز روشن ظاهرمی شود .
این بیماری در بیشتر اوقات در ناحیه سرآلت ظاهر می گردد و در اکثر مواقع با اریتروپلازی کوئیورات اشباه گرفته می شود زیرا علائم و نشانه های کاملا شبیه به این بیماری است .
پزشکان کارشناس بانوان کرم هیدروکورتیزون را جهت اصلاح این پیشنهاد می کنند .
زگیل تولید مثل :
ایجاد شدن این بیماری به سبب ویروس پاپیلوم تولید مثل است این بیشتر در نواحی فرج ، روی آلت تناسلی زیر پره پوس دیده می شود .
زگیل تولید مثل دهان ،واژن مخاط بینی را درگیر می نماید .
دکتر لیلا خلیلی کارشناس زنان زایمان توصیه می کنند هر چه زود تر به ویرایش این بیماری پرداخته شود زیرا اگر این بیماری تشدید شود سبب ایجاد سرطان می شود .
زگیل تولید مثل را می توان با لیزر مونالیزا تاچ اصلاح کرد لیزر مونالیزا تاچ در کمترین زمان ممکن سبب اصلاح این بیماری می شود .

شپش عانه :
این ویروس از دو راه ارتباط جنسی غیر جنسی منتقل می یابد با پیودرم و خارش شدید همراه است ، این شپش در موی نواحی عانه و تنه بخش پلک ها یافته می شود .
برای بازبینی این بیماری پیشنهاد می شود که از شامپوی لیندان %۱ مصرف شود مدت زمان مصرف این شامپو باید کمتر از ۷ دقیقه باشد .
این شپش در مدت زمان صفر الی ۱۹ روز مخفی است با خارش شدید ناحیه عانه همراه است استفاده از محلولها بهترین راه اصلاح ی جهت رفع این مریضی است .
گال :
علت ایجاد شدن این بیماری بیماری Saceoptesscabiei است در بیماری گال ناحیه عانه دچار خارش شدید می شود .
این بیماری سبب تشکیل ندول می شود ، می توان مانند ویرایش شپش عانه از شامپوی لیندان ۱% جهت بازبینی این بیماری مصرف کرد .
این مریضی به دلیل واگیردار بودن سبب آلوده شدن کل اعضای خانواه می شود .
جهت اصلاح این بیماری می توان استروئیدهای موضعی قوی استفاده کرد .
کاندیدازیس :
این عارضه سبب قرمزی در ناحیه عانه می شود ، شایع ترین مناطقی که درگیر این می شود حاوی باسن و داخل ران می شود .
مولوسکوم کونتاژیوزوم :
این بیماری یکی از شایع ترین بیماری های است که از راه جنسی انتفال می یابد این بیماری در زمان آلودگی با ایدز مشاهده می شود .
اکثرا جهت ویرایش این بیماری ازآموزش کرایوتراپی و یا کوترالکتریکی به تخریب موضع می پردازند .
بسياري از مریضی های پوستی را با تشخیص زود زمان می توان ویرایش نمود جهت ویرایش بیماری های پوستی ناحیه عانه تشخیص زود زمان تاثیر بسياري در بازبینی و پیشگیری از موارد حادتر دارد .

مطلب پیشنهادی

افزایش لایک ایرانی اینستاگرام

افزایش لایک ایرانی اینستاگرام -اگر به فکر افزایش لایک ایرانی اینستاگرام با کمترین قیمت و بهترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *