قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه » مقالات » معرفی برترین دانشگاه ها جهت تحصیل در کانادا

معرفی برترین دانشگاه ها جهت تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا

تحصیل در کانادا و زندگی در کانادا به شرایط خوب زندگی از نظر اقتصادی, اجتماعی و تنوع فرهنگی باعث شده تا این کشور به یکی از کشور های که بیشترین تعداد مهاجر را در سال پذیرش می نماید تبدیل شود.تنوع نژادی کانادا به نحوی است که در حدود نیمی از جمعیت ۳۶ میلیونی این کشور را مهاجرین یا همان متولد شدگان خارج از خاک کانادا تشکیل می دهند.درصدی از این مهاجران را دانشجویان تشکیل میدهند.دانشجویانی که به دنبال تحصیل در کشور پیشرفته و مدرن با سطح علمی بالا هستند .در رنکینگ جهان ی اعلام شده برای بهترین دانشکده های جهان , سهم کانادا پنج دانشکده در ۱۰۰ دانش کده اول جهان است .

این موضوع نشانگر سطح بالای سیسـتم روش ی این کشور است.مدارک دانش کده های بین المللی در سطح جهان ی مورد تایید اکثریت کشورها میباشند.اما در بعضی موارد , کشور هایی هستند که این مدارک را هم با استاندارد های روش ی مفرق میدانند! پس قبل از اقدام جهت تحصیل در هر دانشکده خارجی به لیست دانشگاه های معتبر از نظر سیستم آموزش ی کشور مد نظرتان جهت کار و زندگی نگاهي بیاندازید.در قدم بعدی هم جهت تحصیل در کانادا یا هر کشور دیگری از طریق موسسات و یا دفاتر معتبر اعزام دانشجو كار نمایید.در ادامه لیستی از پنج دانشکده برتر کانادا در سطح جهان ی آماده کرده ایم تا با آنها آشنایی پیدا بکنید .

۱٫دانش کده مک‌مستر

دانشگاه مک مستر یک دانش کده دولتی است که در شهر همیلتون استان انتاریو کانادا قرار دارد. این دانش کده با پردیسی ۱۲۱ هکتار، ۶ دانشکده علوم، مهندسی، بهداشت، علوم آدم ی، علوم اجتماعی تجارت است. نام دانشگاه از ویلیام مک‌مستر نماینده مجلس سنای کانادا و بانکدار گرفته شده که ۹۰۰ هزار دلار کانادا جهت احداث این دانشگاه از خود به ارث گذاشت.دانش کده مک‌مستر دارای بیش از ۲۵ هزار دانشجوی کارشناسی و ۴هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی است. در سال تحصیلی ۲۰۱۵–۲۰۱۶ دانشگاه مک‌مستر در جدول رتبه‌بندی دانشکده ‌ها، در کانادا در مقام چهارم و در جهان در مقام نود چهارم بررسی شده است.

۲٫دانش کده مک‌گیل

دانشبعضی در شهر مونترئال از استان کِبک در کانادا است. این دانش کده در سال ۱۸۲۱ تأسیس شده‌است. دانشکده نام جیمز مک‌گیل تاجر مشهور اسکاتلندی را بر خود دارد. مک‌گیل یکی از قدیمی‌ترین دانش کده ‌های کاناداست که در دورهٔ استعمار بریتانیا ۴۶ سال قبل از تأسیس کشور کانادا افتتاح شد.با داشتن ۲۱ دانشکده و موسسهٔ تکنولوژی، بیش از ۳۰۰ گونه مدرک در انواع علوم مختلف از عبارت پزشکی و حقوق ارائه می‌دهد. پردیس اصلی این دانشکده در مساحتی به اندازهٔ ۳۲ هکتار در پای کوه سلطنتی در مرکز شهر مونترال قرار گرفته‌است. پردیس دوم، پردیس Macdonald با مساحتی به اندازهٔ ۶٫۵ کیلومتر مربع در مزارع زمین‌های جنگلی در “سنت-آن-دو-بلوو، کبک”، در ۳۰ کیلومتری غربی محوطه دانش کده در مرکز شهر است. اگر چه زبان راهنمای ، زبان انگلیسی است، ولی دانش جویان حق دارند جهت ارسال هر گونه تکلیف نمره‌ای از زبان انگلیسی یا زبان فرانسه استفاده کنند، به جز زمانی که یادگیری زبان معین منظور و هدف است. بیش از ۳۴۰۰۰ دانشجو در مک گیل تحصیل می‌کنند که حدود پنجم آنان را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.مک گیل بهترین رتبهٔ دانشبعضی را در بین دانش کده ‌های کانادا داراست و در رتبه بندی جهان ی انتشار شده در سال ۲۰۰۹ رتبهٔ هجدهم جهان را در اختیار داشت.با داشتن بیش از ۲۰۰ هزار دانش آموخته و استاد در همه جهان مک‌گیل یکی از شناخته شده‌ترین دانشکده ‌ها در زمینه‌های مختلف علوم است.به عنوان نمونه می‌توان به یازده برندهٔ جایزهٔ نوبل، دو نخست وزیر، سه فضانورد، چهار قاضی دادگاه عالی کانادا، سه فرمانبردار کشورهای خارجی، نه برندهٔ جایزهٔ آکآدم ی، سه برندهٔ جایزه پولیتزر، بیست پنج مدالیست بازی‌های المپیک نام برد.

۳٫دانشکده بریتیش کلمبیا

دانشکده بریتیش کلمبیا یا UBC در پوینت گری در شهر ونکوور، از استان بریتیش کلمبیای کانادا واقع است. محل آن از مرکزشهر ۲۰ دقیقه فاصله دارد، و در همسایگی بسياري از دریاکنارهای مکانی است. دریاکنار رک، از بزرگ‌ترین دریاکنارهای پوشش به اختیار جهان ، از این عبارت ‌اند. پارک منطقه‌ای پاسیفیک اسپیریت با مساحت ۷٫۶۳ کیلومترمربع مانند کمربند سبزی بین شهر پردیس دانشکده عمل می‌کند. در عین حال، تصویر کوه‌های پوشیده از درخت به شمال و اقیانوس آرام به غرب، دیدگاه ناحیه را تشکیل می‌دهند.مساحت پردیس دانشکده ۱٫۷۵ کیلومترمربع است ساختمان‌های آن ۱٬۰۹۱٬۹۹۷ مترمربع را اشغال می‌کنند. کادر تدریسی تمام‌ دانش کده و دیگر کارکنان تمام‌ آن به ترتیب ۳٬۱۶۷ ۴٬۶۱۲ نفر هستند . دانش‌جویان آن در دوره کارشناسی ۳۳٬۵۵۶، در دوره‌های کارشناسی ارشد و بالاتر ۷٬۳۷۹ و فارغ التحصیلان آن بیش از ۱۸۰٬۰۰۰ نفر از ۱۲۰ کشور جهان می باشند .در سال ۲۰۰۴ دانش کده بریتیش کلمبیا در مراسمی به دزموند توتو و دالای لامای چهاردهم دکترای افتخاری اهدا کرد.دانش کده بریتیش کلمبیا یکی از معروف تیرین خوشنامتیرین دانش کده های کشور کانادا در سطح جهان است .

۴٫دانش کده تورنتو

دانشکده تورنتو، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دانش کده کانادا بوده که در شهر تورنتو قرار دارد. این دانش کده در سال ۱۸۲۷ تأسیس شده در در مجموع پردیس‌ها حدود ۷۳٬۰۰۰ نفر دانشجو دارد.این دانشکده بسیار زیاد معتبر، عضو انجمن دانش کده ‌های آمریکایی هم می‌باشد.بر طبق رتبه‌بندی دانشکده ‌های جهان در آموزش عالی توسط موسسه تایمز در سال ۲۰۱۵، دانشکده تورنتو در محل ۱۹ در سطح جهان رتبه ۱ در کانادا قرار گرفت. در حالی که بر اساس |نظامِ رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۵، این دانش کده در رتبه ۳۴ جهان و رتبه ۲ در کانادا قرار گرفته‌است.در رتبه‌بندی علمی دانشگاه ‌های جهان در سال ۲۰۱۴، دانشکده تورنتو در محل ۲۴ جهان اهمیت اول در کانادا قرار گرفت.

۵٫دانشگاه آلبرتا

دانشکده آلبرتا در سال ۱۹۰۸ میلادی تأسیس شد. پردیس این دانشگاه در جنوب رود ساسکاچوان شمالی در شهر آدم ونتون قرار دارد.دانشکده آلبرتا بیش از ٣٩٠٠٠ دانشجو دارد که از آن بین بیش از هشت هزار نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی می باشند . این دانش کده بیش از ٣٦٠٠ کارمند راهنمای ی دارد (حاوی استادها، محققان پسادکترا دستاصحاب آموزش /پژوهش تحصیلات تکمیلی). از تاسیس دانشکده تا انتها سال ٢٠١٣ میلادی بیش از ٢٥٠٠٠٠ نفر از دانشگاه آلبرتا فارغ التحصیل شده اند. جو کلارک نخست وزیر قبلی کانادا ریچارد ادوارد تایلور نظریه پرداز سرشناس فیزیک و دریافت کننده جایزه نوبل در فیزیک از عبارت فارغ التحصیلان سرشناس دانشگاه آلبرتا هستند . دانشگاه آلبرتا جزو پنج دانش کده برتر کانادا ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان است .از مجموعه دانشکده های این دانشگاه میتوان به دانشکدهٔ آگوستانا, دانشکدهٔ روش , دانشکدهٔ تحصیلات تکمیلی پژوهش, دانشکدهٔ تربیت بدنی, دانشکدهٔ پرستاری, دانشکدهٔ پزشکی و دندان‌پزشکی, دانشکدهٔ داروسازی, دانشکدهٔ حقوق, دانشکدهٔ کشاورزی، جنگل‌داری, دانشکدهٔ مهندسی, دانشکدهٔ هنر … اشاره نمود.

مطلب پیشنهادی

افزایش لایک ایرانی اینستاگرام

افزایش لایک ایرانی اینستاگرام -اگر به فکر افزایش لایک ایرانی اینستاگرام با کمترین قیمت و بهترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *