قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه » مقالات » آرالیای دروغی

آرالیای دروغی

گلفروشی

آرالیای دروغی:

درختی کوچک است با برگ های نازک به رنگ قرمز،مسی سبز تیره با لبه های دندانه دار که می تواند به شش تا هفت متر ارتفاع برسد.
این جنس را که قبلا” در جنس Aralia قرار داده بودند دارای تقریبا” ۱۷ گونه درختان همـواره سبز و یا درختچه میباشند که زیستگاه طبیعی آن استرالیا جزایر اقیانوس آرام است . گونه ای که تیشتر در باغبانی مورد استفاده مورد استفاده قرار میگیرد آرالیای زیبا و یا آرالیای دروغی به نام D. elegantissima است
این گیاه مناسب گلخانه آقسمت مان و منازل مسکونی بجهت هالهای بزرگ و دفاتر کار است
در وقت جوانی اندازه معمولی آن در منازل ۱۲۰تا ۱۶۰ سانتیمتر است . برگهای نخلی شکل ( بادبزنی ) آن ۷ تا ۱۰ برگچه طویل خیلی زیبا که تا ۱۰ سانتیمتر درازا و ۴ سانتیمتر پهنا دارد تشکیل یافته کناره های آن دندانه دار است . برگها در ابتدا به رنگ قرمز مسی ولی بتدریج رنگ سبزتیره ای بخود میگیرند . اندازه این گیاه وقت بزرگی به ۵/۲ متر یا بیشتر میرسد و شکل آن کاملا” تغییر کرده برگهای پائینی گیاه رفته رفته می ریزند برگها بزرگ شده طول آنها به ۳۰ عرض آنها به ۸-۷ سانتیمتر میرسد .
این گیاه به محیط روشن با نور غیر مستقیم بادرجه گرما مبوسیله نیازمند آبیاری به طور مرتب در فصل افزایش است .اما اجازه ندهید خاک آن به طور مستمر خیس یا طور کامل خشک بماند. آن را هر ماه با کود مایع تغذیه بکنید .
این گیاه در خانه به روشنائی خیلی زیبا و غیر مستقیم نیاز دارد . در گلخانه ها زمان تابستان بهار به نور نسبتا” ملایم و در پائیز و زمستان به نور بیشتری احتیاج دارد . رطوبت و همچنین گرما زیاد هوا برای بیشتر شدن سریع مناسب ضروری است . خاک گلدان نباید اشباع از آب و یا کاملا” خشک گردد زیرا در هردو صورت برگها می ریزند . می بایست رطوبت محل افزایش گیاه را توسط اسپری یا وسایل دیگر بویژه در فصل تابستان تامین کرد . از گذاشتن این گیاه در کوران هوا نیز پرهیز نمایند . برگها را ماهی یکبار با آب با آب بدون آهک شستشو دهید . این گیاه اکثرا ٌ ” به هرس نیازی ندارند . در صورت ضرورت جوانه های انتهائی را پنسمان کرده یا گیاه را بطور کامل هرس بکنید تا فرم دلخواه را بدست آورید
کنه های گیاهی شپشکها ببرای شپشکهای آردآلود نرم تن از آفات با اهمیت زیاد این گیاه است
روش ازدیاد آرالیای دروغی ۱- توسط بذر ۲- بوسیله قلمه – قلمه از ساقه های انتهائی گیاه و یا از سری های چوبی گیاه گرفته می شود . در صورت امکان از هورمون ریشه زا استفاده شود . تنه های محکم گیاه را میتوان به قطعه های کوچکی بریده و در فروردین ماه قلمه زد . در درختان بزرگ از قلمه هوائی هم میتوان استفاده کرد . ۳- بوسیله پیوند- این گیاه را بروی گیاه دیگری از این خانواده به نام fatsia میتوان پیوند زد و عده ای معتقد هستند که بدین وسیله بیشتر شدن آن ارتقا می یابد .

مطلب پیشنهادی

افزایش لایک ایرانی اینستاگرام

افزایش لایک ایرانی اینستاگرام -اگر به فکر افزایش لایک ایرانی اینستاگرام با کمترین قیمت و بهترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *