قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه » دانلود نواهای مذهبی » دانلود ادعیه ماه رمضان

دانلود ادعیه ماه رمضان

دانلود ادعیه ماه رمضان

|دانلود ادعیه ماه رمضان از سی ام جی|

eramezan دانلود ادعیه ماه رمضان

رَمَضان یا رَمَضان المُبارَک نام نهمین ماه سال شمسی قمری که روزه در آن هم بر مسلمانان واجب می باشد. قرآن کریم، بنابر بعضی آیات قرآنی، در ماه رمضان نازل شده و همچنین شب قدر در آن ماه واقع می باشد. اولین امام و پیشوا شیعیان حضرت علی(ع) در بیست و همچنین یکم ماه رمضان به شهادت رسیده و همچنین آن بر اهمیت آن ماه جهت شیعیان افزوده می باشد.

از مهم‌ترین عبادت‌های آن ماه، روزه‌داری، تلاوت قرآن، اِحیای شبهای قدر (شب زنده‌داری)، دعا و همچنین استغفار، افطاری‌دادن و همچنین کمک به نیازمندان می باشد. آن ماه، در میان مسلمانان از احترام و همچنین جایگاه ویژه‌ای برخوردار و همچنین ماه عبادت می باشد و همچنین مؤمنان با مقدمه‌سازی و همچنین فراهم‌کردن باره‌های معنوی در ماه‌های رجب و همچنین شعبان خود را جهت وارد شدن به آن ماه و همچنین بهره بری و استفاده از برکت‌های آن هم آماده می‌کنند.

کلمه «رَمَضان»، مصدر از ماده «رـ م ـ ض» به معنای حرارت شدید و همچنین سوزاندن می است و خواهد بود.بعضی لغت شناسان بر آنند که علت نامگذاری آن هم ماه خاص به رمضان، شدت گرمای فصلی می باشد که ماه در آن هم قرار داشته می باشد و همچنین آن نامگذاری ارتباطی با تکلیف روزه ندارد زیرا تکلیف روزه بعد از اسلام بر عهده مسلمانان گذاشته شد و همچنین رمضان پیش از اسلام نیز نام آن ماه بوده می باشد.

ماه رمضان در قرآن

کلمه رمضان یک بار در قرآن کریم آمده که منظور از آن هم اشاره به ماه رمضان می باشد. آن ماه تنها ماهی می باشد که در قرآن کریم به صراحت از آن هم نام برده و همچنین گرامی داشته شده می باشد: شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِی أُنزِلَ فِیهِ الْقُرْآن همُ هُدًی لِّلنَّاسِ و همچنینَبَینَاتٍ مِّنَ الْهُدَیٰ و همچنینَالْفُرْقَانِ ۚ فَمَن شَهِدَ مِنکُمُ الشَّهْرَ فَلْیصُمْهُ ۖ...﴿۱۸۵﴾ (ترجمه: ماه رمضان [آن هم ماه‌] می باشد که در آن هم، قرآن فرو فرستاده شده می باشد، [کتابی] که شهروندان و مردم شهر را راهبر، و همچنین [متضمّن‌] دلایل آشکار هدایت، و همچنین [مقدار و اندازه و میزان‌] تشخیص حق از باطل می باشد. پس هر کس از تو آن ماه را درک کند بایستی و حتما آن هم را روزه بدارد، و همچنین کسی که بیمار یا در سفر می باشد [بایستی و حتما به شماره آن هم،] تعدادی از روزهای دیگر [را روزه بدارد]…

لینک دانلود:

رمز فایل:

  • پسورد:www.mihandownload.com

دانلود ادعیه ماه رمضان در تاریخ ۲۴ April 2016 | 5:18 pm نشر یافته شده شده می باشد

http://mihandownload.com/2016/04/eramezan.php

مطلب پیشنهادی

دانلود مولودی میلاد حضرت مهدی (عج)

دانلود مولودی میلاد حضرت مهدی (عج) |دانلود مولودی میلاد حضرت مهدی (عج) از سی ام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *