قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه » مقالات » موسیقی چیست ؟

موسیقی چیست ؟

موسیقی چیست ؟

در این مطلب به معرفی موسیقی , انواع آن , تاثیرات آن و تعریف موسیقی از نظر برخی یزرگان میپردازیم.

موسیقی در یک کلام عشق است . پخش آهنگ ایـن تعریفی هست ویِژه از موسیقی که ما در مجاز موسیقی به آن ایمان داریم. اما در واقع موسیقی چیست ؟ تعاریف زیادی وجود دارد؛ بعضی می گویند موسیقی هنر بیان احساسات به وسیله ی صداهاست؛ و بعضی دیگـر بر ایـن باورند که موسیقی تراوش احساسات و اندیشه‌هاى انسان ى و مبین حالات درونى وى مى‌باشد.

به هر حال هر چه که هست موسیقی در زندگـی انسان ها از ابتدا تا کنون جزء جدا ناشدنی بوده و هست و خواهد بود.

تعاریف استاندارد موسیقی :

عکس هایی بسیار زیبا و فانتزی با موضوع موسیقی

واژهٔ موسیقی از واژه‌ای یونانی و گرفته شده از کلمهٔ Mousika و مشتق از کلمهٔ Muse می‌باشد.

خنیا از ریشه «خونیاک» زبان پهلوی و «هو نواک» اوستایی هست که خود آن از دو پارت تشکیل شده است: «هو» به معنای نیک؛ زیبا؛ خوش؛ برای نمونه در واژه‌های هومن (= نیک اندیش)؛ خسرو (= خوب نام)؛ و «نواک» به معنای نوا. اصولا هونواک؛ خونیاک و خنیا به مفهوم «نوای خوش» است .

موسیقی را هنر بیان احساسات به وسیلهٔ آواها گفته‌اند که مهم‌ترین عوامل آن صدا و ریتم می باشند و همین طور دانش ترکیب صداها به گونه‌ای که خوش‌آیند باشد و سبب انبساط و انقلاب روان گردد نامیده می‌شود.

انواع موسیقی :

موضوع بعدی که مطرح می شود انواع موسیقی است . از آنجایی که موسیقی انواع و انواع بسیار زیادی دارد کوشش خواهیم کرد در درس های بعدی بیشتر در مورد آن حرف کنیم. دسته بندی های موسیقی از لحاظ متفاوت مثل نوع نگرش؛ ناحیه؛ دوره های هنری و … تشکیل شده اند.

تاثیرات موسیقی :

یکـی از مهمترین نکات در مورد موسیقی تاثیرات آن بر روی انسان و حتی حیوانات هست که ایـن موضوع سبب شده هست که علم موسیقی شکل گرفته و به تحقیق و ارزیابی اثرات آن بر روی اعصاب و روان بپردازد.

عکس هایی بسیار زیبا و فانتزی با موضوع موسیقی

پخش آهنگ در رادیو جوان

ما در دروس ویِژه با ایـن موضوع به مرور مباحث سودمند ی را مطرح خواهیم نمود. کوشش کنید با وب سایت مجاز موسیقی همراه باشید تا ایـن آموزش های ویِژه و بسیار سودمند که با کمک اساتید برتر دانشگاه های ایران ساخته می شوند را از دست ندهید.

موسیقی در ادیان:

موسیقی در ادیان متفاوت حتی قرآن مطرح شده هست و بعضی از حالات آن در بعضی از ادیان حرام اعلام شده هست که بحث تخصصی مذهبی بوده و وب سایت ما در ایـن موضوع وارد نخواهد شد. اما با ترتیل خواندن یعنی آهنگین خواندن قرآن در خود آن سفارش شده است .

آیه “وَ رَتِّلِ الْقُرْآنَ تَرْتِیلاً”؛ آیه ۴ سوره مزمل است .

تعریف موسیقی از نظر بعضی بزرگان: 

افلاطون: موسیقی یک ناموس اخلاقی هست که روح به جهان یان؛ و بال به اندیشه و جهش به تصور؛ و ربایش به غم و شادی و حیات به همه چیز می‌بخشد.
ارسطو: موسیقی حکمتی هست که نفوس بشر از اظهار آن در قالب الفاظ عاجز هست پس آن را در قالب اصوات ظاهر می سازد.

پخش آهنگ,موزیک پابلیشر,پخش گسترده آهنگ در معتبرترین سایت های موزیک فارسی,پخش گسترده موزیک,موزیک ویدیو,پخش گسترده آلبوم در معتبرترین سایت ها
ابونصر فارابی: موسیقی علم شناسایی الحان هست و حاوی دو علم است؛ علم موسیقی عملی و علم موسیقی نظـر ی.
ابوعلی سینا: موسیقی علمی هست ریاضی که در آن از چگونگی نغمه‌ها از نظـر ملایمت و سازگاری؛ و چگونگی زمان‌های بین نغمه‌ها بحث می‌شود.
افلاطون : موسیقی روح انسان را مناسب و هماهنگ می نماید و استعداد پذیرش عدالت را در وی بر می انگیزد.

عکس هایی بسیار زیبا و فانتزی با موضوع موسیقی

پخش سراسري موزيك
بتهوون: موسیقی مظهری هست عالی‌تر از هر علم و فلسفه‌ای. موسیقی هنر زبان دل و روح بشر و عالی‌ترین تجلی قریحهٔ انسان ی است .
بتهوون: آنجا که سخن از گفتن باز می‌ماند موسیقی شروع می شود .
لئوپددوفن: ریشه موسیقی به عهد کهن رابطه دارد. در واقع همـان روزی که انسان توانست برای نخستین بـار خوشی‌ها ورنج‌های خود را با صدا نمایش دهد؛ مبداموسیقی به شمار می‌آید.
روح‌الله خالقی: موسیقی صنعت ترکیب اصوات هست به طوری که برای انسان خوشایـن د باشد.
ابن خردادبه (به نقل از یحیی بن خالدبن برمک): موسیقی آن هست که تو را شاد نماید و برقصاند و بگریاند و اندوهگین نماید و جز آن هر چه باشد رنج و بلاست .
ابن خردادبه: موسیقی ذهن را لطیف و خوی را ملایم و جان را شاد و قلب را دلیر و بخیل را بخشنده می‌کند؛ آفرین بر خردمندی که موسیقی را پدید آورد.
هگل: آنچه موسیقی متعلق به خود می‌داند همـان اعماق زندگانی داخل فرد هست موسیقی هنر ویِژه روح هست و به طور مستقیم به روح خطاب می نماید .
واگنر: من موسیقی را تنها وسیله لذت گوش به شمار نمی‌آورم بلکه آن را محرک قلب و مهیج احساسات می‌دانم. موسیقی عالی‌ترین هنرهاست . موسیقی متعلق به دل هست و جایی که دل نیست موسیقی وجود ندارد.

ادامه مطلب…

مطلب پیشنهادی

افزایش لایک ایرانی اینستاگرام

افزایش لایک ایرانی اینستاگرام -اگر به فکر افزایش لایک ایرانی اینستاگرام با کمترین قیمت و بهترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *