قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه » دانلود نواهای مذهبی » دانلود زیارت وارث

دانلود زیارت وارث

دانلود زیارت وارث

|دانلود زیارت وارث از سی ام جی|

دانلود زیارت وارث

در آن پست از وبسایت میهن دانلود فایل صوتی زیارت وارث را جهت تو کاربران عزیز آماده دانلود کرده ایم. زیارت وارث، در کتاب‌های متعددی مثل کتاب «المزار» شیخ مفید،  «مصباح المتهجد» شیخ طوسی و همچنین دیگر منابع معتبر شیعه ذکر شده می است و خواهد بود.آن زیارت، در واقع به‌عنوان بخشی از یک دستورالعمل، جهت زیارت امام و پیشوا حسین علیه‌السلام در محل دفنشان می باشد که آن زیارت را هنگام رسیدن به ضریح تبریک و مبارک و همچنین در قسمت بالای سر امام و پیشوا حسین علیه‌السلام بخواند. بعضی زیارت وارث را با عنوان زیارت امام و پیشوا حسین علیه‌السلام در روز عرفه  و همچنین بعضی نیز در اعمال شب و همچنین روز عرفه و همچنین نیز شب و همچنین روز عید قربان آورده‌اند. قابل ذکر می باشد که زیارت‌های متنوع و گوناگون و مختلف غیره ای نیز وجود دارد که شباهت بسیاری به آن زیارت به‌ویژه در فرازهای اول دارند.ارث بردن، یعنی آن‌که چیزی از فردی یا شخصی که زندگی دنیایی‌اش به پایان رسیده، به فردی یا شخصی دیگر منتقل می شود. آن شیء هم می‌تواند چیزی مادی باشد و همچنین هم معنوی.
با بهره بری و استفاده از منابع اسلامی می‌قدرت فهمید، آن هم‌چه که در آن زیارت مد نظر می باشد، هم وراثت اشیای مادی و همچنین هم اشیای معنوی می‌باشد. آن موارد عبارت‌اند از:
مقام خلیفه اللهی
یعنی آن هم‌روش که خداوند حضرت آدم علیه‌السلام را به‌عنوان خلیفه خود بر روی زمین برگزید، دیگر انبیا و همچنین جانشینان آنان نیز به‌عنوان خلیفه خداوند بر روی زمین، چراغی پرفروغ جهت هدایت شهروندان و مردم شهر بودند و همچنین آن مقام را یکی بعد از غیره ای به ارث می‌بردند. امام و پیشوا حسین ـ علیه‌السلام ـ نیز آن مقام معنوی را بعد از جد، پدر و همچنین برادر خود عهده‌دار شد.
علم
در بسیاری از روایات و همچنین زیارات آمده، امام و پیشوا حسین ـ علیه‌السلام ـ و همچنین دیگر ائمه اطهار علیهم‌السلام، به‌عنوان وارثان علم پیامبران،  به‌ویژه پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام صلی‌الله‌علیه‌وآله بوده‌اند.

در ادامه بخوانید  دانلود مناجات های زیبا با خداوند

حدیثی از امام و پیشوا صادق
امام و پیشوا صادق ـ علیه‌السلام ـ در آن‌باره می‌فرماید: «حضرت داوود علم پیامبران را به ارث برد و همچنین سلیمان نیز آن علوم را از پدرش داوود به ارث برد. حضرت محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله نیز آن علوم را از سلیمان به ارث برده و همچنین ما نیز از حضرت محمد به ارث برده‌ایم».

کتاب‌های آسمانی
طبق زیارتی که جهت نیمه ماه شعبان و همچنین نیز اول ماه رجب ذکر شده، امام و پیشوا حسین ـ علیه‌السلام ـ وارث تورات و همچنین انجیل و همچنین زبور می باشد.  چراکه اصل و همچنین واقعیت و حقیقت آن کتاب‌ها، مطالبی می باشد که در آنها نوشته شده و همچنین امام و پیشوا حسین ـ علیه‌السلام ـ نیز آگاه به آن هم مباحث و مطالب می باشد.

بعضی متعلقات پیامبران
بعضی پیامبران، همراه خود، وسایل مقدسی داشتند که خاصیت معجزه‌آسایی داشته‌اند؛ چیزهایی مانند: عصا و همچنین صندوق حضرت موسی علیه‌السلام، لباس حضرت ابراهیم علیه‌السلام و همچنین انگشتر حضرت سلیمان علیه‌السلام. طبق روایات، آن اشیا به ائمه اطهار ـ علیهم‌السلام ـ منتقل شده و همچنین ‌اکنون امام و پیشوا زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف آنها را در اختیار دارد و همچنین هنگام ظهور، آن هم وسائل را با خود آورده و همچنین از آنها بهره بری و استفاده می‌کند.

لینک دانلود:

در صورتی که از آن فایل بهره بری و استفاده کردید لطفا به آن هم رأی دهید!

رمز فایل:

  • پسورد:www.mihandownload.com

دانلود زیارت وارث در تاریخ ۶ May 2016 | 8:17 pm نشر یافته شده شده می باشد

https://mihandownload.com/2016/05/pilgrimage-vareth.php

مطلب پیشنهادی

دانلود مولودی میلاد حضرت مهدی (عج)

دانلود مولودی میلاد حضرت مهدی (عج) |دانلود مولودی میلاد حضرت مهدی (عج) از سی ام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *